top of page

Tanulási problémád van?

Itt a megoldás! - 2.

Előző cikkünkben szó esett a diákság gyakran jelentkező figyelmi és fáradékonysági problémáiról, és az érdeklődés hatására utána néztünk, hogy is áll a helyzet megoldások terén. A repertoárt átfésülve pedig el is jutottunk a következtetésre, hogy a MEMOlife MAX célnak megfelelő választás lehet. Azt is összefoglaltuk, milyen agyserkentő anyagokat tartalmaz a készítmény. A következőkben pedig az egyik szerkesztőségi tag beszámolóját olvashatjátok, aki egy hónapnyi MEMOlife MAX szedésének időszakáról számol be.

 

Bevallom, kissé tartózkodva gondoltam rá, hogy bármiféle agyserkentőt szedjek, de aztán úgy döntöttem, megér egy próbát. Ártani biztosan nem fog, gondoltam, így nekikezdtem a MEMOlife MAX szedésének. Fontos tudnivaló mielőtt elkezdjük tömni magunkba a szert, s amit a dobozon is feltüntetnek, de itt is megjegyezném: kúraszerű szedés esetén hatékony, három hónap után viszont szünetet kell tartani – adaptogén hatású, nem előnyös, ha függővé válik a szervezet -, de míg tart a három hónap naponta, reggeli előtt bő vízzel, két kapszulát vegyünk be. Megjegyzendő még, hogy fokozott szellemi igénybevétel esetén folyamodjunk agyserkentőkhöz, ezért is érdemes a vizsgaidőszak kezdete előtt 2-3 hónappal kezdeni el a szedését, és nyilván nem a legutolsó pillanatra hagyni a tetemes mennyiségű tanulnivalókat. Persze, vannak, akik így is átmennek mindenen – hármas, négyes, ötösökkel -, de valljuk be, ez nem mindenkire jellemző, és sokan nem is elégszenek meg a kettessel, mondván: „Mindegy, csak görbüljön.” Az első két-három napban úgy gondoltam, elég lesz, ha csak egy szemet veszek be egyelőre, de így is érezni lehetett egy leheletnyi változást, az első hét után (mikor már 2 szemmel kezdtem a napnak) pedig már határozottan más volt.

 

Először is jobban, gyorsabban forgott az agyam, olyanokra gondolok itt, mint pl. hamarabb ugrottak be dolgok, reggel suliba menet nem az út közepén jutott eszembe, hogy már megint otthon hagytam valamit, és nem is a második sarok után, hanem mielőtt még kiléptem volna az ajtón, tehát az én esetemben ez határozottan pozitív élménynek számított. A második héttől már a tanulás terén is sokkal jobb lett a helyzet, bár hozzá kell, hogy tegyem, a napról napra való készülés is közrejátszott részben, ami az én esetemben nagyon is szükséges. Nyilván a zsenik – jobb memóriával megáldott egyének, akikre csak úgy ragad az információ -, csak elolvassák kétszer és harmadnap is emlékeznek az anyagra. Az ő számukra a MEMOlife MAX szedése leredukálja a tanulást valószínűleg maximum egy-két órára. Hogy a gondolatot tovább vigyem, esélyes az is, hogy egy igyekvő, de gyengébb képességű diák, teszem azt, kevesebb tanulással is képes elérni azt az eredményt, amit korábban órákig tartó magolással ért el.

 

Visszatérve a személyes tapasztalatokra jellemzően azt éreztem, hogy a fejem kitisztult. Ez nyilván a ginzeng koncentrálóképességet javító tulajdonsága miatt van. Tehát sokkal könnyebben fókuszáltam az adott témára, és nem vonták el a figyelmem az amúgy általánosságban csapongó gondolataim, jóval megkönnyítve, hogy tudatában legyek annak, ami körülöttem folyik az órákon, így jobban meg is jegyezzem az elhangzó információáradatot.

 

Ezek után csodálkozó örömmel tudatosult bennem, hogy ezek az egyébként is már fokozott képességek nem érnek véget a nappallal. A korábbi esténként jelentkező „agyhalott” állapot, amin a délben elfogyasztott kávé sem segített megszűnt. Nyilván fontos az időbeosztás, jobb, ha felmérjük, mire mennyi időt kell szánni, de sokkal könnyebb úgy hozzáfogni az esetleges nagyobb mennyiségű anyagnak, hogy tudom, nem mondja be az unalmast X óra után az agyam, így képes vagyok koncentráltan - tehát nem álmodozva, ki-kirohanva a konyhába harapni valamit, vagy esetleg tanulás címen a falat bámulva - és hatékonyabban haladni a tanulnivalókkal.

 

Összességében elmondhatom, hogy sokban segít a MEMOlife MAX. Éberebb tudatot, gyorsabb gondolkodást és koncentráltabb tanulást tesz lehetővé.

 

Azt hiszem, a beszámoló magáért beszél, tehát a felesleges túlmagyarázás helyett előrevetíteném a cikksorozat harmadik részét, amiben különböző tanulási technikákról, életmódról és további, a tanulást elősegítő tippekről lesz szó. Továbbá még egy elve jól teljesítő egyén beszámolóját is elolvashatjátok, aki szintén elkezdte szedni a MEMOlife MAX-ot.

Puzsik Csenge

Pszichiátria Magazint a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, nyilvántartásba vette, hivatalos elektronikus sajtótermékként!

  • Facebook Metallic
  • Google Metallic
  • Twitter Metallic
  • YouTube Metallic
  • Tumblr Metallic

Támogatott

böngészők

A weboldal tartalmának másolása tilos, szerzői jogvédelem alatt áll.

Okostelefonoddal, már utazás közben is olvashatsz minket!

bottom of page