top of page

A Pszichiátria mindenhol jelen van!

Ebben a cikkemben levezetek és elmagyarázok bizonyos dolgokat, hogy miért is határozza meg a mentális tudat az egész életünket.



- pszichiátria (mentális betegségeket tár fel)
- metakommunikáció (non-verbális kommunikáció)
- agykontroll (a tudatunk rezgésekben irányított hatása a környezetünkre)
- álomfejtés (a tudatalattiban való olvasás, a jelek megértése)
- pránanadi (az energia)
- kineziológia (alternatív gyógyászat)

Ha ezekből kettőt meg tanulunk használni és ötvözzük tudásunkat, Istenekké válhatunk egy átlagos ember szemében. Lehetünk akár látók, táltosok, gyógyítok és mentalisták is.


 

Erről szerintem olyan sokat most nem kell beszélnünk. Könyvekből megtanulható, non-verbális és verbális kommunikáció összességéből, diagnózist tudunk felállítani akárkiről, ami lehet szomorúság vagy boldogság a lényeg, hogy egy teljes képet kapunk az illető lelki világáról. Bár a pszichiátria csak „beteg” mentális tudattal foglalkozik, úgy gondolom, hogy ennek a tudásnak az elsajátítása, nem csak megértése külvilágunknak és saját magunknak, hanem egyszerűen az elme irányíthatóságát is kezünkbe tudjuk tartani és a problémákat is megelőzhetjük. Gondoljunk csak bele, minden egyes ember egy motorcsónak, amit elindítanak a vízen, de a kormánylapátot nem tudjuk irányítani. Csak megyünk és megyünk egyenesen, amíg vagy meg nem feneklünk, partra nem futunk, esetleg ütközünk egy másik csónakkal. Ilyenkor mindig jön egy külső segítség. Tegyük fel ezek most a pszichiáterek, pszichológusok. Ők vagy visszatolnak a vízbe, vagy megfordítanak esetlegesen az ütközés által bekövetkezett sérüléseket megjavítják és utána ugyan úgy folytatjuk egyenesen az utunkat, amíg megint nem történik valami. Mennyivel egyszerűbb lenne, ha tudnánk a csónakot irányítani? Így nem kéne megvárni, hogy valami baj történjen, egyszerűen csak kikerülnénk őket.

Pszichiátria

Nem kell megijedni a szótól, nagyon egyszerű. A közvetlen környezetünkkel való kommunikáció. Ez két részből tevődik ki. Az egyik a verbális kommunikáció, ami nagyon egyszerű, a beszéd. a Másik a non-verbális az meg a testbeszéd. Ebbe fogunk belemenni egy kicsit. Akár tetszik akár nem a testünk kommunikál, elárul bennünket! Mondok egy egyszerű példát, ha izgulunk, izzad a tenyerünk. Ha citromra gondolunk, hogy belenyalunk, már el is indul a nyálelválasztódás, mint most ahogy ezt olvasod. Jó, de hogyan vegyük ezt észre? Hiszen nem foghatjuk meg mindenki tenyerét és pláne nem nyúlkálunk mások szájába. Ezek csak egyszerű jelek, amit mi magunk érzünk csak. Menj el randizni, ha a partnered valamelyik lábfeje az ajtó felé mutat, akkor menni szeretne, nem vagy nyerő. Lehet, hogy ő udvarias és ott marad és ő még szavakkal is biztat, de a teste elárulja őt, menni akar! Ha a randin ránéz az egyik szemedre, aztán a szádra aztán a másik szemedre, a partnered meg akar csókolni! Ez az úgy nevezett V látás. Egy V betű formájában tekint végig az arcodon. Nézd meg a mosolyát, ha csak a szája görbül felfelé, akkor nem őszinte,  de  ha  már  a  szeme  csücskei  is  megmozdulnak, 

akkor az. Gondolj arra mikor csókolóztál először! Mondogasd magadban ezt a számot! Én elkezdem sorolni, mondjuk 10 és 23 között mikor ahhoz a számhoz érek, a pupillád kitágul és máris kitaláltam. Ez már egy kicsit ijesztő, kezdek mentalista lenni. Több ezer apró jellel árulja el a testünk a gondolatainkat, és ha ezeket megtanuljuk, csak gondoljunk bele. A tudatalattink elég erőteljesen jelzi ezt az agyunk felé, csak mi nem tudjuk, hogy mit. Például ha a gyerekünk füllent, érezni szoktuk, hogy valami nem nincs rendben, csak azt nem tudjuk, hogy mi. Aztán a verbális kommunikáció győzedelmeskedik, mert szavakkal elhessegetik a kételyeinket. Szóval érdemes megtanulni a jeleket. De mi van, ha ezt a non-verbális kommunikációt én erőltetem rá egy másik személyre? Azt hiszi, hogy ő hoz döntéseket pedig nem, non-verbálisan tudatom vele mit szeretnék, vagyis hatok a tudatalattijára és verbálisan, azaz szóban kimondja és abban a tudatban van, hogy ő hozta a döntést. Egy példa, hogy hogyan befolyásolhatjuk mások elméjét. Ülj le valakivel szemben nézetek egymás szemébe és könnyed beszélgetésbe kezdjetek. Ilyenkor alakul ki az úgynevezett csőlátás, mikor a külvilág megszűnik létezni és a térlátásunk is megszűnik. Az asztalon cseréljünk meg két tárgyat vagy tegyünk el valamit a kezünkkel miközben a csőlátásban vagyunk. A partnerünk csak a beszélgetés végén veszi észre a turpisságot, de ha az után se, akkor hagyjuk az illetőt, mert elég csúnya memória zavarban szenved. Ha valakit jobban érdekel a metakommunikáció, részletes leírást talál a Wikipédián. http://hu.wikipedia.org/wiki/Metakommunikáció

Metakommunikáció

A világban nem rég elterjedt egy dokumentumfilm, aminek a címe: A Titok. Más néven a kulcs. Nagyon egyszerű a dolog, amit akarunk az úgy is lesz. Milyen egyszerű lenne, mondogatnám magamban: hatalmas házat szeretnék! És már ott is lenne. Ha így menne, senki sem dolgozna. Viszont az alapgondolat nem is lehet rossz. Úgy tartják, hogy a gondolataink rezgés formájában távozik a testünkből és így tudjuk a jó és rossz dolgokat bevonzani. Ez a vonzás törvénye. Biztos voltunk már vele úgy, hogy valamitől nagyon féltünk: Na, pont ma hagytam otthon a bérletemet és pont ma fognak megbüntetni! És úgy is lett. „Ez nem az én napom!” A negatív rezgések újabb negatív rezgéseket vonzanak be, ilyenkor szoktuk ezt érezni, és tényleg sorra jönnek a csapások. De hogy is lehet ezt kezelni? Csak mindent pozitívan! És a vágyaim akkor hogyan teljesülnek? 3 lépésből ál a folyamat: 1. A kérés! Tudassuk az univerzummal, hogy mit is szeretnék, mi az a pozitív gondolat, például azt szeretném, hogy sikeres legyek! 2. A hit! Aminek nagyon erősnek kell lennie. Nem kell tudnunk, hogy a kívánt dolog, hogy és milyen módon fog teljesülni, egyszerűen át kell lépni a kivitelezés gondolatán és csak a kérésben hinni. 3. A befogadás! Át kell éreznünk ezt a dolgot, hogy milyen érzés is sikeresnek lenni. Ha egy kicsit belegondolunk ez a kifogtam egy aranyhalat, kívánok valamit szindróma! Elmondom, elhiszem, hogy teljesül és megkapom. Gyakorlatilag egy vonzás törvényre alapoznak mindent, és ha belegondolunk egy kicsit, igen tényleg mi magunknak vonzzuk be a dolgokat! „Hittel tedd meg az első lépést, nem kell belátni az egész lépcsősort, csak lépj az első fokára.” Az agykontrollt nem szabad összekeverni az agymosással.

Agykontroll

Az Álomfejtés (eredetileg németül: Die Traumdeutung) Sigmund Freud 1900-ban megjelent könyve. Két lehetséges módon magyarázhatjuk az álmokat az egyik szimbolikus módszer, amikor az egészet vesszük szemügyre, a másik a kódolási módszer mikor egyes motívumokhoz rendelünk egy-egy jelentést. Mi az utóbbit fogjuk nézni, mert ha valaki egyértelműen megálmodja a világ végét, akkor már úgy se tudunk mit tenni. Az álomban tudattalan lelki tartalmak, azaz a tudatalattink jelenik meg. Értelmetlen álmok még is értelmet tudnak nyerni, ha részletében nézzük. Nézzük meg például a futást: Nagy változásra hívja fel a figyelmet! Futni bizonyos cél felé, öröm. Futás közben elfáradni, egészséges embernek jót jelent. Futás közben megállni bánatot jelez. Vagy ami igen gyakran előfordul az a zuhanás. Erről álmodni a lelki egyensúly, az önkontroll elvesztését jelenti. Reprezentálhatja a veszélyeztetettség érzését, az önbizalom hiányát, a kudarctól való félelmet vagy képtelenséget a helyzettel való megbirkózásra. Ha valaki magasról zuhan ki álmában, és megsérül, készüljön fel arra, hogy nehéz napok várnak rá, ha a zuhanás nyomán nem sérül meg, a probléma kisebb és átmeneti jellegű lesz. De a színeknek is nagy jelentése van az álmokban. A rózsaszín boldogságot jelent! A kék a kiegyensúlyozott lelki életet és békesség jele! Észre se vesszük, de ezek a szín kódok jelen vannak akkor is mikor nem alszunk. Köztudott, hogy a sárga az irigység jele, az álomban is. Viszont, ha egy színt tárggyal kombinálunk, akkor teljesen más értelmet is kaphat az egész. Persze az álmaink keveredni szoktak az aznapi eseményekkel is, ezeket ki kell szűrni. De az tény, ha valaki megfejti az álmunkat az a tudatalattinkba lát bele.

Álomfejtés

A pránanadi egy összetett szó több jelentéssel, de ha értelmet is akarunk adni a szónak, akkor életenergia-csatorna a jelentése. Bár a módszert az iskola egy titkos tibeti módszerként tanítja, a tibeti elnevezése a gyakorlók körében sem ismert. A módszer eredetileg Tibeti-reiki néven indult, majd nevet változtatott: a pránanadi. Filozófiája szerint egyfajta mindent átható erőteljes energia, ami támogatja az életfolyamatokat. Használata, ebből eredően, harmóniát hoz létre a fizikai és tudati szintek között. A Prána-gyógyítást Choa Kok Sui mester iskolája képviseli Magyarországon, bár az is érdekes, hogy a jelenlegi gyógyítási módszert csak Magyarországon ismerik. A prána, a jóga tanítása szerint minden energia ősforrása. Az egész egy összetett energiarendszer, ami nélkül a fizikai test önmagában nem létezhet. A mindent átható prána vagy életenergia folytonos, állandó, meg nem szűnő mozgásban, rezgésben, áramlásban van és az egész univerzumban mindenhol megtalálható. A nadik és a csakrák a szervezet számára életenergiát vesznek fel az ember környezetéből, a kozmoszból, azután rezgésekké alakítják át, ami a fizikai és az energiatestek működéséhez, fenntartásához elengedhetetlenül szükséges. A testbe bejuttatott prána a nadikon halad keresztül, és ezeken a vezetékeken kering, mint a vér az érrendszerben. A vezetékek olyan finomak, hogy szabad szemmel nem is láthatók; nem párosíthatók például idegekhez, erekhez, és azoknál finomabb minőségben hálózzák be a test minden egyes pontját. Három fő nadit ismerhetünk, amelyekből oldalágak válnak ki. Ezek az oldalágak újabb oldalágakra oszlanak, mielőtt behálózzák a teljes fizikai testet. Erre mondom: érzem az aurád szagát! A pránanadi gyógyítási módserek titkosak, de bárki megtanulhatja, ha van pénze rá és egy napja, jó a szintek között azért van különbség, a mester képzés azt hiszem már 4 napos.

Pránanadi

A kineziológia mozgástudomány, azaz hagyományos értelemben a test izmainak és mozgásának tanulmányozását jelenti. Manapság két egymástól független szakterület használja ezt a szót tevékenysége elnevezéseként. Az egyik a humánkineziológia, amely az emberi fizikai teljesítmény, állóképesség, terhelhetőség vizsgálatával, erőnlétének megőrzésével, a mozgáskultúra fejlesztésével foglalkozó sporttudományi szakág. A másik a kineziológia, amely az alternatív gyógyászathoz tartozik, és művelői manuális izomteszteléssel foglalkozó terapeuták. A kineziológia legfőbb célja, hogy a meridiánokban az egyenetlen energia eloszlást megállapítsa és egyensúlyba hozza. Az energia a meridiánrendszer segítségével jut el testünk minden szervéhez, minden egyes sejtjéhez, ennek rendszerét a kínai orvoslás évezredek óta ismeri. A meridiánrendszer egy önmagában zárt energiakeringést jelent. A meridiánok külső pályája az inakat, izmokat és csontokat látja el energiával. A belső pálya az egyes szervek energiaellátását végzi. Az energia szabályozza testünk fiziológiai folyamatait, segíti a velünk született autonóm mozgásreflexet és koordinálja az öngyógyító reflexet.

Kineziológia

Úgy gondolom elértünk arra a pontra, hogy szinte minden kapcsolódik mindennel. Teljesen felesleges ezt már túlragozni, gyakorlatilag akár honnan és mivel is nézzük, mindig az energiák, a rezgések, a non-verbális tudathoz lyukadunk ki. Talán ez a cikkem hosszabb lett a kelleténél, de remélem azért pár dolog a helyére került és az új dolgok meg a hasznotokra válnak.

Bakró Roland

Pszichiátria Magazint a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, nyilvántartásba vette, hivatalos elektronikus sajtótermékként!

  • Facebook Metallic
  • Google Metallic
  • Twitter Metallic
  • YouTube Metallic
  • Tumblr Metallic

Támogatott

böngészők

A weboldal tartalmának másolása tilos, szerzői jogvédelem alatt áll.

Okostelefonoddal, már utazás közben is olvashatsz minket!

bottom of page