

A weboldal tartalmának másolása tilos, szerzöi jogvédelem alatt áll!
Érzéketlen
A történet két idősíkon játszódik: múlt és jelen. A múltbéli szál az 1930-as éveket idézi fel a néző számára. Ez az időszak a spanyol polgárháború körülményit mutatja be. Azért érdekesek ezek a jelenetek, mert betekintést nyerhetünk az akkori polgárháború dúlta Franco-diktatúra és Spanyolország-uralkodási formájában. Komoly népirtás volt, az ellenszegülőket azonnal kivégezték. Nem voltak tekintettel senkire, legyen idős vagy fiatal, férfi vagy nő. Lényegtelen volt kik és miért harcoltak, mindenkit kivégeztek a politikai vagy vallási hovatartozása miatt. A régmúltban megismerhetünk egy kisfiút, Benigno-t, az ő történetét. Egy faluban a gyermekek többsége rejtélyes genetikai betegséggel küzd: nem éreznek fájdalmat, így nem csak magukra, hanem másokra is veszélyt jelentettek. Egy orvos Dr. Carcedo elzárja őket, mindennapjaikat egyedül töltik külön, egy-egy sötétzárkában, kényszerzubbonyban. Az akkori zsidóüldözés miatt Dr. Holzmann menekülésre kényszerül Németországból, és ebben a kis faluban talál menedéket segítségért cserében. Egy különleges terápiával próbál segíteni a gyerekeken.
A jelenben megismerhetünk egy férfit, Davidet, akit nem kímél a sors. Autóbalesetben elveszti feleségét, 6 hónapos kisfiát megmentik, de élet és halál közt lebeg. Orvosi eredményekből kiderül, hogy David halálos beteg és csak a szülei segítségével történő csontvelő átültetéssel tudna életben maradni. Szülei ezt megtudva rejtélyesen kezdenek el viselkedni, nem akarnak segíteni neki, így David egyetlen esélye, ha maga jár utána mit titkolnak. Az egymástól teljesen független múlt és jelenbéli események a film végére összefonódnak és tisztán látható a két történet közötti kapcsolat.

Luiso Berdejo a film írója remekül felépített történetet dolgozott ki. Juan Carlos Medina a film rendezője lenyűgöző munkát végzett: a történet minden apró részletében tökéletes. A film befejezése szívszorítóan borúsra sikerült, melyet általában csak európai sztorikban láthatunk.
A történetek kapcsán több kérdés is felmerülhet az emberekben: ha a testünk nem érez, akkor a bensőnk már nem is vágyik semmi másra? Ha a fájdalmat nem érezzük, nem is szeretnénk tudni milyen? Ha valaki lelke sivár, már nem vágyik törődésre, szeretetre? Ezen kérdések alapján született meg az Érzéketlen című film.
Kiss Krisztina