top of page

  Az 1950-es évek elején találtak rá a titokzatos festményekre. Bruno Amadio (ismertebb nevén Giovanni Bragolin) örömmel festette le a közeli árvaházban lévő gyermekeket, amint a könnyeik hullanak. Nem a szomorúságot látta meg a szemükben, hanem a művészi önkifejezést. Úgy érezte, azzal, hogy lefesti őket, valami olyat ad a világnak, amivel a neve örökre fent marad. A festő a könnyekre és a szenvedésre alapozta az életét. Mindent elért, amit szeretett volna a képeivel, talán még többet is. A Művész híres lett. A síró gyermekekről készült festmények replikái kezdtek elterjedni.

A The Sun brit napilap (mai Blikk) 1985-ben arról tudósított,  hogy egy yorkshire-i tűzoltó (Peter Hall) rengeteg síró gyermek festményt talált, egy leégett ház romjai alatt. Angyali szemeik könnyben úsztak, melyek az arcukon folytak végig, bánatos tekintetükkel, pedig valami megfoghatatlan érzést árasztottak magukból. Ami még ennél is érdekesebb volt, a tűzvész során a kép, még csak meg sem perzselődött, míg a ház többi része porig égett. A misztikus képeket senki sem volt hajlandó hazavinni a házába, mindenki félt pusztító erejüktől. Péter azonban egyet elvitt az öccsének és annak feleségének ajándékozta. A pár konyhája az éjjel porig égett, de a rejtélyes festmény továbbra is sértetlen maradt. Peter öccse azonnal megszabadult tőle.

A The Sun előfizetői egyre többet akartak a Síró Kisfiú festményéről olvasni. A lap újabb cikksorozatot indított : Az összes tűzesetet összekapcsolta a Síró kisfiúval. A cikkek egyre aggályosabban fogalmaztak a Síró fiúk újabb rémtetteiről, és minden cikk azzal végződött, hogy a képek sértetlenek maradtak a tűzesetekben. Mi több, egy alkalommal, amikor tűzbe dobták a képet, elégett ugyan, de reggel ismét épen virított a hamuban. A cikkek kapcsán rengeteg találgatás és elmélet jött létre. További kutatások indultak a festő után és nyugtalanító nyomokra találtak. Kiderült, hogy a műhelyét elemésztette a tűz, félni kezdett a fiútól és nyomban elüldözte. Pár évvel később megtalálták a fiú holtestének maradványait egy kigyulladt kocsiban. Egyesek szerint a fiú szelleme a képbe költözött, és azért okozza a tüzet, mert ki akar szabadulni örökös börtönéből. Mások szerint bosszúból, mert a festő kínozta és pofozta a gyerekeket, hogy meggyőzően sírjanak a festmények elkészülésekor. A művész modelljei mára már, mind halott kisgyerekek, akik valamilyen tragiskus balesetben vesztették el életüket.

Tihanyi Stella

Forrás: Femcafe.hu

A Síró Kisfiú Átka

​A weboldal tartalmának a másolása tilos, szerzői jogvédelem alatt áll.

Okostelefonoddal, már utazás közben is olvashatsz minket!

bottom of page